Wordpress için Facebook Beğen + Paylaş Eklentisi

Yazar: admin
0 Yorum

Herkese merhabalar, bugün sizlere kod bilgisi olmayan arkadaşlarımız veya uğraşmak istemeyenler için wordpress sitelerinizde facebook butonlarının yapımını çok basit şekilde anlatacağım. Konu içerisinde “Beğen” ve “Paylaş” butonlarını eklemek için yapmanız gereken tek bir eklentiyi aktif etmek ve basit bir kaç ayarı hayata geçirmek olacak… Eklentimizin adı: “Facebook” ve eklenti yapımcısı facebook.com

Gerekli işlemleri yaptıktan sonra site içerisinde bu şekilde görünmektedir..

 wordpress facebook eklentisi

 

Eklentiyi İndir

 

Eklentinin Kurulum ve Kullanımı;

 

1) İndirdiğiniz Eklentiyi (/public_html/wp-content/plugins) klasörünün içine atın ve daha sonra Wordpress admin panelinden eklentiyi aktif edin.. Veya admin panelinizin eklentiler bölümünden ‘Yeni Ekle’ kısmına gelerek arama çubuğuna Facebook yazın ve “geliştirici & kodlayan” kısmında facebook.com yazan eklentiyi direk panelden indirip aktif edin FTP ile uğraşmamış olursunuz.

2) Eklentiyi aktif ettiğiniz de admin panelinin sağ tarafın da Facebook isminde bir ayar linki beliriecektir. Bu ayarların içerisin de ‘Genel’ , ‘Like & Paylaş Butonu’ ve ‘Arkadaşına Gönder’ şeklinde birkaç farklı ayar sayfası gelecektir. Ayar sayfasında butonun boyutu ve rengi gibi çok basit işlemler sorulmaktadır bu yüzden takılacağınız biryer olacağını sanmıyorum.

3) Yazılanları uyguladığınız halde herhangibir değişme yoksa veya bir hata alırsanız bu konuya yorum olarak sorununuzu iletebilirsiniz elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışacağım..

Sende Yorum Yaz