C# Rent A Car Programı

C# Rent A Car Programı / Otomasyonu

Program Hakkında Kısa Bilgi: C#, Visual Studio ve SQL kullanarak hazırlanmıştır. Müşteri kayıt edebileceğiniz,  detaylı olarak araç kayıt edebileceğiniz, rapor ve ayarlar sayfası ile istediğiniz verileri elde edebilir ve değiştirebilirsiniz. Müşteri ve araç listesinde ek olarak excel’e aktarma, qr code oluşturma ve listeyi yazdırma gibi özellikler mevcut. Detaylı olarak hazırlanmış araç listesi sayfası ile tüm araçların listesini, kirada olan veya boşta olan araçların listesini ayrı ayrı görebilir, bu araçlar üzerinde işlem yapabilirsiniz. Kayıt olan her kullanıcıya standart mail ve özel mail şablonu ile bilgi gönderilmektedir.

UYGULAMA RESİMLERİ

 

Özellikler & Detaylar:

1- Şifreli Yönetici Paneli: Yeni kayıt, kayıt düzenleme silme vs kısaca tüm işlemler için yönetici kullanıcı adı ve parolasına ihtiyaç vardır. İzinsiz kullanım ve veri hırsızlığı için bu özelliği aktif edebilirsiniz..

2- Müşteri İşlemleri:  Müşterinin Kişisel bilgileri, iletişim bilgileri, ehliyet ve kimlik bilgilerini müşteri fotoğrafı ile beraber detaylı bir şekilde kayıt edebilirsiniz. Kayıt edilen her müşteriyi düzenleyebilir, silebilir, mail gönderebilir, tüm müşteri listesini excel’e aktarabilir, yazdırabilir veya qrCode oluşturabilirsiniz.

3- Araç İşlemleri:  Sisteme sınırsız sayıda araç kaydı yapabilirsiniz. Araçları eklerken plaka, resim, kasa tipi, km gibi temel onlarca özelliği ve detayı ekleyebilirsiniz. Eklediğiniz tüm araçları daha sonra düzenleyebilir,  silebilir, excel’e aktarabilir veya yazdırabilirsiniz. Araç listesi sayfasında detaylı olarak araç arama yapabilirsiniz. Plakaya göre, marka veya modele göre araç arayabilirsiniz.

4- Mail Özelliği: Kayıt olan her müşteriye veya araç rezervasyonu yaptığınız her müşteriye standart “hoş geldiniz” maili gönderebilir veya özel olarak kendiniz bir yazıp program üzerinden zahmetsiz şekilde gönderebilirsiniz.

5- QR-Code Özelliği: Kayıtlı müşteriler için QRCode oluşturabilir ve daha sonra mobil telefonlarınız da bulunan “OR CODE OKUYUCU” lar aracılığı ile müşterinin tüm bilgisini cep telefonunuza aktarabilir, hızlı iletişim kurabilir veya numara üzerinde işlem yapabilirsiniz.

6- Excel’e Aktarma Özelliği:  Kayıtlı tüm müşterilerin listesini veya Araçların listesini hem yedeklemek amacı ile hemde excel’de işlem yapabilmek adına, tek bir tuş yardımı ile tüm müşterilerinizi excel’e sorunsuz bir şekilde aktarabilirsiniz.

7- Yazdırma Özelliği: Kayıtlı araçları, müşterileri, rezervasyon ve araç kira listeleri yazdırabilirsiniz.

8- Ayarlar: Login sayfasında (şifreli giriş ekranında) sizlerden istenilen kullanıcı adı, parola ve şifre hatırlatıcı gibi özellikleri “Ayarlar” sayfasından değiştirebilirsiniz.

Kullanılan Teknolojiler:

 • Microsoft Visual Studio  – C#
 • Microsoft SQL Server
 • Entity Framework

Proje Kaynak Dosyaları:

Projeyi İndir

Comments

 1. Çok başarılı ve güzel bir uygulama olmuş elinize sağlık

 2. merhaba boyle bir programa ihtiyacim var gonderirmisiniz.. simdiden tesekkurler

 3. kodları paylaşabilirmisiniz?ellerinize sağlık…

 4. Merhaba benimle de kodları paylaşırmısınız saygılarımla

 5. HOCAM Merhabalar yüklediğiniz projenin SQL dosyası yok. Bak uzantılı olduğu içi hata alıyorum sizin için de uygunsa mail adresime sql data sını atarmısınız.

 6. projenizi çok beğendim okul projem için örnek olması açısından formların kodlarını benimle paylaşabilir misiniz? yardımcı olursanız çok mutlu olurum. şimdiden teşekkür ederim.

 7. indirdim ama nasıl kuracağım yardımcı olur musunuz??

 8. bu yazılımdan bana da gönderebilirmisiniz güzel bi uygulaamaya benziyor elinizesağlık

 9. Merhaba böyle bir programa ihtiyacım var yardımcı olurmusunuz

 10. fikrimizi caldın

 11. Merhaba hocam sizlerden rica etsem proje dosyasını paylaşabilirmisiniz ilgilerinizden dolayı teşekkür ederim

 12. Hocam benim böyle bi projeye ihtiyacım var tabi üzerinde bir kaç değişiklik yapmam gerekiyor bana ulaşabilme ihtimaliniz var mı acaba?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.